pH MÍNUS TEKUTÝ,
je kapalný přípravek určený k snížení hodnoty pH bazénové vody. Pro správné a úspěšné ošetřování bazénové vody je hodnota pH velmi důležitá. Správné pH vody v bazénu se nachází v rozmezí 6,8 - 7,6. V tomto rozmezí je zaručeno nejúčinnější působení dezinfekčních přípravků bez vedlejších vlivů. Nízké nebo vysoké pH vody v bazénu (tedy nesprávné) způsobuje podráždění očí a sliznic. Ve vodě se tvoří zelený nebo bílý až mléčný zákal, a to také z důvodu již zmíněné snížené účinnosti dezinfekce chlorové, stejně tak i bezchlorové nebo slanou vodou.
Vysoká hodnota pH vody v bazénu způsobuje zvyšující se obsah škodlivého vázaného chloru, taková voda většinou velmi zapáchá chlorem.
Nízká hodnota pH vody v bazénu způsobuje blednutí barev materiálů, ze kterých je bazén vyroben, korozi kovových součástí bazénu a betonu v okolí bazénu.
DÁVKOVÁNÍ:
Pro snížení hodnoty pH vody o 0,2 se použije na každý 1 m3 (1000 l) objemu vody v bazénu 10 - 20 ml tohoto přípravku. Dávkování je orientační, přesné dávkování je závislé na tvrdosti vody a na provozních podmínkách bazénu. Tvrdá voda vyžaduje větší množství přípravku, měkká voda méně.
Používejte tento přípravek bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu.
Balení - hmotnost/obsah | 25 l |
Forma přípravku | kapalina |
Možnosti využití | sníží hodnotu pH, zamezí vzniku zákalu vody |
UPOZORNĚNÍ:
Pozor! Nemíchejte a nepoužívejte společně s jinými výrobky. Izolujte od silných zásad, zásadotvorných látek, karbidů, práškových kovů, chlorečnanů, chloristanů, dusičnanů, pikrátů, silných oxidačních činidel, manganistanů, alkalických kovů, hořlavých materiálů. Přípravek smí být použit pouze k úpravě vody v bazénech. Výrobce neručí za škody způsobené nesprávným použitím přípravku.
POPIS PRVNÍ POMOCI:
PŘI VDECHNUTÍ:
Přerušit expozici, dopravit postiženého na čerstvý vzduch. Při přetrvávající nevolnosti zajistěte lékařskou pomoc.
PŘI STYKU S KŮŽÍ:
Odstranit kontaminovaný oděv, boty a důkladně odstraňte kyselinu z pokožky suchou a čistou textilií. Nepoužívejte vodu, jestliže je kyselina ve styku s kůží. Po odstranění kyseliny, pokožku omyjte vodou (nejlépe vlažnou) a mýdlem. Okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.
PŘI STYKU S OKEM:
Zasažené oko kyselinou ihned důkladně otřete suchou a čistou textilií. Nepoužívejte vodu, jestliže není oko zbaveno kyseliny. Poté vyplachovat mírným proudem vody alespoň 15 minut. Držte přitom oční víčka široce otevřená pomocí palce a ukazováčku. V případě, že postižený nosí kontaktní čočky, vyjměte je před vyplachováním očí, jde-li to snadno. Okamžitě vyhledejte odborné lékařské ošetření.
PŘI POŽITÍ:
Vyplachujte ústa velkým množství vody. Nevyvolávejte zvracení. Nepodávejte mléko ani alkoholické nápoje. Osobám v bezvědomí nikdy nepodávejte nic ústy. Okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
LIKVIDACE:
Odstranit dle platných českých a místních předpisů (např. ve spalovně nebezpečných odpadů). Nikdy neodstraňujte spláchnutím do kanalizace! Neznečistěte stojící nebo tekoucí vody chemikálií nebo použitou nádobou. Zbytková množství a nezregenerované roztoky předejte osvědčené likvidační firmě. Za zatřídění odpadu a jeho odstranění zodpovídá původce odpadu.
ÚDAJE O NEBEZPEČNOSTI PŘÍPRAVKU:
SIGNÁLNÍ SLOVO:
Nebezpečí.
STANDARTNÍ VĚTY O NEBEZPEČNOSTI:
Způsobuje těžké poleptání kůže a poškození očí.
POKYNY PRO BEZPEČNÉ ZACHÁZENÍ:
Uchovávejte mimo dosah dětí. Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít. PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO/lékaře. Odstraňte obsah/obal předáním oprávněné osobě nebo předáním na sběrný dvůr do části nebezpečného odpadu.
TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO:
Na Bojišti 1, 128 08 Praha 2. Tel.: +420 224 919 293, +420 224 915 402 (24 hod/den).
- návod_pH_mínus_tekutý_25l.pdf (706.29 kB)